Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zmieniamy się na lepsze. Dołącz do nas. Czekamy właśnie na Ciebie.

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie

- spotkanie z projektantką mody Anną Gawlik.

 

W listopadzie 2018 r. uczennice naszej szkoły, członkinie Szkolnego Klubu Wolontariusza, przystąpiły do akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Celem akcji jest zebranie funduszy na szczepienia dzieci w krajach, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Aby zebrać fundusze uczennice szyją szmaciane lalki, które następnie zostaną wystawione na aukcji, a pieniądze w ten sposób zdobyte zostanę przekazane UNICEF.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” uświadamia młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Projekt przebiega w kilku etapach.

Na pierwszych zajęciach odbyły się pogadanki o UNICEF i znaczeniu szczepień, które ratują życie w krajach takich jak Indie, Laos, Angola, Czad i innych. Następnie uczennice wycinały kształty lalek i szyły modele.  Potem wypełniały ich wnętrze specjalną watą.

Kolejny etap to projektowanie strojów. Aby zrobić to profesjonalnie, Edyta Rosiak, szkolny opiekun akcji, zaprosiła absolwentkę Liceum Ekonomicznego w ZS w Michałowie, Annę Gawlik, która studiowała modę we Włoskim Instytucie Mody.

Projektantka mody opowiedziała nam o swojej drodze do kariery, a potem udzieliła porad jak zaprojektować stroje dla lalek i podzieliła się pomysłami na to jak sprawić, żeby lalki były wyjątkowe.

Kolejny etap projektu to szycie strojów i wielki finał w lutym, na który już teraz zapraszają wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariusza  „Otwarte Serca”.

Więcej informacji o realizacji projektu - https://klubotwarteserca.blogspot.com/search/label/laleczki

 

 

Zegar

Użytkownicy online

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz

sierpień 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Polecamy

HOT NEWS
UWAGA: Nauka w szkołach dla dorosłych jest bezpłatna - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – 10 zjazdów w semestrze: Ubiegający się o przyjęcie proszeni są o składanie dokumentów sekretariacie Zespołu Szkół w Michałowie ul. Sienkiewicza 5 ZAPRASZAMY OSOBY DOROSŁE ORAZ MŁODZIEŻ DO PODJĘCIA NAUKI W NASZYCH SZKOŁACH !!!

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie | Projekt i administracja Jerzy Stpiczyński

Copyright © 2020 Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
001170791
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
1987
1821
11165
15227