Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zmieniamy się na lepsze. Dołącz do nas. Czekamy właśnie na Ciebie.

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie

27 lutego 2019 r. odbył się apel podsumowujący pomocowo-edukacyjną akcję UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Wolontariusze  Szkolnego Klubu „Otwarte Serca” przedstawili informacje o działaniach UNICEF związanych ze szczepieniami dzieci przeciwko groźnym chorobom w ubogich rejonach świata i opowiedzieli o przebiegu akcji w naszej szkole.

Akcja rozpoczęła się jeszcze w listopadzie 2018 r. od spotkania informacyjnego, na którym przedstawiono jej cel oraz działalność UNICEF związaną ze szczepieniami. Po zakupieniu materiałów grupa akcyjna spotkała się by wspólnie wyciąć szablony lalek, zszyć je i wypełnić. Szukając inspiracji do projektu strojów poproszono o pomoc absolwentkę naszej szkoły, która obecnie jest projektantką mody. Na kolejnym spotkaniu szyto stroje i szukano pomysłów na włosy i twarze lalek. Następnie gotowe już lalki zostały sfotografowane, a ich zdjęcia zamieszczono w sieci zachęcając do adoptowania i przekazywania datków. W akcję włączyli się nauczyciele, rodziny i przyjaciele uczniów. W ciągu tygodnia sprzedano wszystkie laleczki.

Łącznie ze sprzedaży laleczek i zbiórki w naszej szkole uzyskano 714 zł. Wynik finansowy jak i cała akcja jest dla nas sukcesem biorąc pod uwagę wielkość naszej szkoły i liczbę zaangażowanych osób. Oprócz tego, że jako cała społeczność szkolna mogliśmy wesprzeć finansowo tak szczytny cel i pomóc dzieciom w odległych krajach, zdobyliśmy też cenne informacje na temat szczepień, a osoby tworzące laleczki rozwinęły swoje umiejętności krawieckie i projektanckie. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji pomagając na różnych jej etapach: darowując materiały, adoptując laleczki i przekazując datki na rzecz UNICEF. Dzięki wspólnym działaniom uda się zakupić szczepionki i zaszczepić 70 dzieci.

Więcej informacji na https://klubotwarteserca.blogspot.com/search/label/Wszystkie%20Kolory%20%C5%9Awiata

 

Zegar

Użytkownicy online

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz

sierpień 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Polecamy

HOT NEWS
UWAGA: Nauka w szkołach dla dorosłych jest bezpłatna - Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele – 10 zjazdów w semestrze: Ubiegający się o przyjęcie proszeni są o składanie dokumentów sekretariacie Zespołu Szkół w Michałowie ul. Sienkiewicza 5 ZAPRASZAMY OSOBY DOROSŁE ORAZ MŁODZIEŻ DO PODJĘCIA NAUKI W NASZYCH SZKOŁACH !!!

Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie | Projekt i administracja Jerzy Stpiczyński

Copyright © 2020 Serwis internetowy Zespołu Szkół w Michałowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
001177359
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
9
2206
2215
21795