Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego 16 listopada, uczniowie I klasy LO, pod kierunkiem nauczycielki Edyty Rosiak, przygotowali małe wydarzenie, żeby zwrócić uwagę społeczności szkolnej na temat zrozumienia oraz akceptacji inności i różnorodności.

W ramach tego wydarzenia powstały 2 plakaty. Jeden, mówiący o tym czym jest tolerancja i przestawiający główne punkty Deklaracji Zasad Tolerancji ONZ. Drugi, to swego rodzaju deklaracja uczniów naszej szkoły. Podpisały się na nim osoby, dla których tolerancja i szacunek są ważne i które chcą stosować zasady tolerancji na co dzień.

 

W piątek, 16 listopada, autorzy wydarzenia odwiedzili kolegów i koleżanki na lekcjach z krótką prezentacją i zachętą do podpisania się na plakacie i bycia tolerancyjnym.

 

Tego dnia, także osoby prowadzące szkolny radiowęzeł dołączyły do akcji grając piosenki o tolerancji. 

 

 

Pomysłodawcy akcji mają nadzieję, że prezentacja i plakaty, które zawisły na szkolnym korytarzu, będą przypominać wszystkim uczniom naszej szkoły o tym jak ważny jest szacunek dla osób, które są od nas różne. 

 

Więcej o tolerancji: https://edytarosiaknauczyciel.blogspot.com/search/label/tolerancja

 

000772197
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
814
682
1496
21063

HOT NEWS
Nagroda ORŁY MICHAŁOWA 2018 przyznana naszej szkole: